Ma már egyre több módszer kínálkozik arra, hogy néhány óra alatt gyönyörű hajkoronánk legyen. Ne feledjük azonban a legfontosabbat: nem mindegy, hogy milyen áron érjük el ezt. És ez nem elsősorban az anyagiakra vonatkozik, hiszen pénzért mindent meg lehet kapni, de a hajunk egészségét – ha a hajhagyma, vagy a hajszerkezet egyszer megsérül – azt többé soha.
Ezért fontos, hogy mielőtt belevágunk egy ilyen „akcióba”, kellőképpen tájékozottak legyünk mi a jó a hajunknak, és mi nem.
A haj
A legfontosabb, amikor egy szalonba belépünk: győződjünk meg arról, hogy milyen hajjal dolgoznak.
A póthajak eredete
Az ötvenes évek elejére vezethető vissza a hajfelvarrás eredete, ahol Hollywodban a szemfüles fodrászok és sminkesek ellesték a hajfonások és egyéb hajkészítési technikák ősi módszereit. Főleg a feketéktől tudták átvenni a hajkultúra alapköveit, hiszen ők már szinte több száz éve kialakították a hajfonások, hajkiegészítések kezdetét. Az ügyes sminkesek ezeket a kezdetleges hajépítési technikákat fejlesztették tovább mind finomabb és finomabb műveletekkel. A hajak is egyre finomabbak lettek, hiszen a beszerzési források kitágultak, és már más népek hajai is elérhetővé váltak. Ez úgy történhetett, hogy a divat átáramlott más kontinensekre is, ahol indiai, ázsiai, majd legvégül európai hajakat tudtak beszerezni a hajépítés úttörői az először használt afró amerikai hajakon kívül.
Amikor Európában is lassan elkezdték próbálgatni a póthajak készítését, akkor szép eredmények születtek elsősorban a fotózások területén. Tovább gyűrűzött a divathullám, és már a hétköznapi ember is hozzájuthatott a legkülönfélébb hajrészekhez. Végül szinte természetessé vált a póthajak viselete a divatbemutatóktól kezdve a színházakon át, az éjszakai élet kedvelőin keresztül.
Napjainkban már rengeteg speciális szalon foglalkozik hajépítéssel. Többségük a divatos hajfelvarrás mellett betegségekből adódó hajritkulás megoldásával segíti az érdeklődőket.
Bárki számára megtalálható mindenféle hajtípus hazánkban, ahol a hajhosszabbítási technikák kifinomult sokaságával találkozik az, aki gyönyörű, hosszú, illetve dús hajkoronát szeretne.
Módszerek
Hajfelvarrás:
Ezzel a módszerrel a saját hajból választanak le három illetve négy sort, melyeket vízszintesen mini parkettafonásba fonnak és e közé - láthatatlan öltésekkel - előre felfűzött, eredeti európai, indiai, ázsiai hajat varrnak. Az új hajat a sajátjukkal együtt lehet kezelni, mosni, formázni, ápolni. Nem is lehetne másképp, hiszen az új haj teljesen beleolvad a sajátba. Ennél a módszernél is a haj attól függően, hogy európai, indiai vagy ázsiai többször felhasználható akár egy évig is. A legolcsóbb, leggyorsabb megoldás. A hajak fel vannak tresszelve, így azok hosszú éveken át stabilak maradnak, azaz nem hullanak a hajszálak. Könnyen lehet formázni, ha nincs fésülve, akkor is természetesen terül el a vállon. Könnyen lehet festeni a feltresszelt hajakat, mivel azok nem tudnak kócolódni. Kicsi speciális csatokkal alkalomra is fel lehet tenni, majd utána egy mozdulattal levenni. (bál, hétvége, fotózás)
Hőillesztés:
A saját hajat apró tincsekre szedik, és tincsenként hozzáillesztik a vendég haját. Mindezt egy speciális - hőre kötő - ragasztóanyaggal rögzítik. A ragasztóanyag abszolút haj és fejbőrbarát anyagokat tartalmaz, tehát nem kell attól tartani, hogy káros hatásokat fejt ki. Akár rövidebb hajú hölgyeknek is ajánlott. Felhívjuk a figyelmét mindenkinek, hogy a módszer nem tévesztendő össze az ultrahangos hajhosszabbítás műveletével. Sokban hasonlít hozzá, a hajat nem roncsolja és az ára is alacsonyabb.
Keratinlapos hőillesztés:
Ez az egyik legmodernebb eljárás. Felhelyezése teljesen lapos, így abszolút észrevehetetlen, és tapintásra sem érezhető. Tökéletesen természetes hatást nyújt. Két formája van, a tincses és a paneles hőillesztés. Mindkét esetben egy állandó hőmérsékletű pisztolyt használnak segítségként, mely nem roncsolja a hajat. Atincses módszernél a póthajat keratinlapokkal rögzítik, melyek biztosítják a tökéletesen fix tartást, és a biztonságos rögzítést. A tincsek felhelyezése 160 fokon történik, így biztosítva a saját haj tökéletes épségét. Hatása kb. 3 hónapig tart, utána a tincsek még többször visszarakhatóak.Paneles hőillesztés esetén 5 db, 9 cm széles hajpanelt illesztenek be a saját hajba, speciális pontokon, szintén mikro keratinlapok segítségével. Ez az eljárás a végeredményt tekintve hasonlít egy kicsit a hajfelvarráshoz, de sokkal kevésbé érezhető, és észrevehető.
Ultrahangos hőillesztés:
Az ultrahangos hőillesztés viszonylag új technika, mely forradalmi változásokon ment keresztül az utóbbi időben. Az ultrahangos hajhosszabbítás során használt géptípusok:( 3 nagy csoport van):
-1 szálas forrasztópálkák- amiben nincs termosztát, ezért állandó hőfok van, így felhevülhet akár 200fokra is. Pár melírtincsre alkalmas, de sajnos sok helyen szívbaj nélkül ezzel dolgoznak gyors pénzkereset reményében. Ára kb.20 ezer Ft .
-Meleg eljárású ultrahangos gép (120-180 fokon dolgozik) Hajtípustól függően erősebb hajra kell az erősebb hőfok, ezért csak egészséges hajra ajánlható. Ára 160 -250 ezer Ft Hátránya, hogy a fodrász kezét is égeti.
-Hideg eljárású ultrahagos készülék - a hőfokra rásegít az ultrahang rezgése, maximum 60 fokos. Ára: 650 ezer Ft.
Ez a flat ice hideg eljárású készülék újdonság az ultrahangos eljárás terén is , ami azt jelenti, hogy, hogy a hajbarát keratinlapokat az ultrahang rezgései segítségével ragasztják a hajhoz maximum 60 fokon! Jelenleg a legdrágább és egyben a legkíméletesebb gép, amit az ultrahangos eljáráshoz az országban kapni lehet. Európai hajak is kaphatók ilyen keratinnal.
Gyantás hőillesztés:
Hasonlít a Keratinlapos hõillesztéshez, csak a keratin lap helyett speciális keratinos gyantát használnak, és 160 fok helyett 180 fokon helyezik fel a tincseket. Hordási idõ:2,5 hónap
Mikrocsomózás:
A hajcsomózás a hajhosszabbítások egyik fajtája. Lehet csomózással is hajat hosszabbítani, úgy, ahogy ragasztással vagy felvarrással. Kétféle csomózást különböztetünk meg:
Egyik a teljes csomózás, ahol a vendég hajának 100 %-át bedolgozzák, valaminta takaró hajas csomózást, ahol a fejtetõi rész szabadon marad, és takaróhajnként szolgál.
A hajcsomózás úgy készül, hogy a vendég saját hajához kicsi tincsekben póthajat fonnak /1 cm-es hosszúságban/, majd a fonatot azonnal eldolgozzák. Ezáltal a haj töveknél 1 cm-es kicsi fonatok láthatók, a póthaj többi része pedig szabadon lóg. Kezelése megegyezik a saját haj kezelésével, lehet festeni, csavarni, szárítani. Azoknak a hölgyeknek ajánljuk, akiknek a hajuk csak 4-10 cm, ezért a felvarrás nem lehetséges.
A hajat csak egyszer kell megvásárolni, utána már csak a bontásért, illetve a felhelyezésért kell fizetni.
A haj újra csomóztatása hajnövéstől függően 2-3 hónap.
Nagyon kényelmes viselet, sprotos, bohókás, nem igényel frizurázást, hiszen a csomók mindenhol egyformán és direkt láthatók. A frufru részen is.
Mikrogyűrű:
A hőillesztéshez hasonlóan szintén tincses megoldás. A saját hajat apró tincsekre szedik, és tincsenként illesztik hozzá a vendég haját, majd gyűrűkkel rögzítik a póttincseket a vendég tincseihez. Hordása rendkívül kényelmes, szinte észrevehetetlen a hajban és könnyen kezelhető (fésülhető, festhető, mosható) marad a haj. Egyaránt alkalmazható hajhosszabbításnál és hajdúsításnál egy hátránya van nem ajánlott fém allergiás hölgyeknek ők inkább a hőillesztéses, varrásos technikát válasszák.
A Microlines rendszer:
Kimondottan azoknak a hölgyeknek fejlesztették ki, akiknek igen ritka a hajuk a fejtetőn. Ez a módszer Európában egyedülálló. A kor előrehaladtával vagy hormonális hatások következtében a hölgyek fejtetején U alakban a haj eléggé megritkul, sok esetben ez a külső változás a hölgyek számára pszichikai problémákat okoz. Sajnos szinte minden 5-6. vendégünk ilyen problémával fordul hozzánk.
Ez esetben a Microlines-rendszer segít oly módon, hogy a mikrofinomságú, szinte láthatatlan hajhálózatot a meglévő hajjal összekötik. Ezen a hálón helyezkedik el a kiegészítö valódi haj, amelynek színe, formája, hossza megegyezik a vendég hajával.
Illesztés "Laserbeamer System" lézeres módszerrel:
A Laserbeamer System annak kitűnő módszere, hogy hajkiterjesztéseket csatol a hajhoz. Itt akár nyolc tincset egyidejűleg összeköthetünk a saját hajjal, amit egy különleges eszközzel teszünk meg.
Így dúsításokat alkalmazhatnak gyorsan és hatékonyan. Ez a módszer különösen alkalmas hatáspontokra és nagyszerű módja a hajkiegyenlítésnek.
Milyen hajat válaszunk a hajhosszabbításhoz?
Mivel naponta százas nagyságrendben készülnek a hosszabbítások, ezt az igényt lehetetlen kielégíteni. A hajnövelésre használt haj leggyakrabban Ázsiából, Indiából, Európából (pl. Románia, Ukrajna, Moldávia, Beloruszia) származik. A választásnál fontos, hogy milyen előkezelésben részesült a nyers haj, kellően fertőtlenítve van-e illetve, hogy szálirányban van-e válogatva. Legjobb ha nem kéz alól vesszük, hanem nagyobb és ismertebb helyeken keresünk, ahol garanciát is vállalnak a haj minőségéért.
|